• Kurs instruktora jogi dla dzieci skierowany jest przede wszystkim dla osób, mających praktykę w ćwiczeniu jogi, absolwentów uczelni typu AWF, prowadzących zajęcia ruchowe z dziećmi. Szczególnie przydatny i wykorzystywany jest przez przyszłych instruktorów jogi dla dzieci, instruktorów rekreacji ruchowej, nauczycieli prowadzących zajęcia w placówkach oświatowych i edukacyjnych (przedszkole, szkoła, poradnia psychologiczno – pedagogiczna), nauczycieli wychowania fizycznego, fizjoterapeutów dziecięcych, wychowawców koloni czy zimowisk, studentów pedagogiki, joginów a także rodziców - ogólnie rzecz ujmując dla tych, którzy mają doświadczenie w jodze lub prowadzą aktywne zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, lub zamierzają taką praktykę rozpocząć.
    Kurs instruktora jogi dla dzieci to świetny sposób na to, aby nauczyć się jak prowadzić zajęcia z jogi dla dzieci. Usystematyzować wiedzę teoretyczną i praktyczną, poszerzyć, zgłębić metodykę prowadzenia zajęć z dziećmi.
    Odnajdziesz się na tym kursie jeśli Twoim celem jest praca nad bezpiecznym, ciekawym, dającym satysfakcję planem zajęć z dziećmi. Planem zajęć, który skierowany jest nie tylko na "jakieś ćwiczenia ruchowe", ale na "jakościowe ćwiczenia ruchowe" połączone z wychowaniem w dosłownym rozumieniu tego słowa.


    Młody człowiek najpierw jest istotą uczącą się swojego ciała i umysłu i jego możliwości (podnoszenie główki, chwytanie, utrzymanie równowagi, rozpoznawanie osób i przedmiotów, pierwsze okazywanie emocji). Później próbuje tych możliwości, doskonali je, czasem nieświadomie uczy się jak je wykorzystywać w dorosłym życiu, zdobywa umiejętność kierowania sobą. Zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że ma wpływ np. na szybkość biegu, głębokość skłonu, moc uścisku, okazywanie swojego nastroju, dialog o potrzebach (czy to werbalny czy nie) i możliwość ich zaspokajania. Generalnie już od najmłodszych lat buduje jakość swojego życia. I tutaj, właśnie w tym momencie najbardziej potrzebuje naszej pomocy i okazania właściwych wzorców i zachowań. Nie chodzi o narzucanie młodej istocie tego kim jest, ale o pokazanie dróg i możliwość wyboru tego kim będzie. Oczywiście wszystko w granicach pewnych regulacji obyczajowych i społecznych przy dbałości o zdrowie psycho-fizyczne dziecka.
    Odpowiedni ruch, wytrwałość, możliwość poniesienia porażki, którą zawsze można przerobić na choćby drobne zwycięstwo, uważność na siebie i otaczający świat, oddech, umiejętność skupienia się, prawdziwego zainteresowania, otwartość na to co przyniesie każda minuta, odwaga, szacunek, współistnienie, radość i smutek, kondycja fizyczna, poznawanie granic, wyrażanie siebie- to wszystko trzeba w dziecku karmić aby nie zaniknęło, aby kiełkowało za młodu i było dojrzałe w dojrzałym człowieku. Właśnie o tym będzie ten warsztat.Kurs instruktora
jogi dla dzieci
na motywach metodyki
Agnieszki Lasota

KIEDY:
16 maja 2020, godziny 9:00-17:30
• blok pierwszy: 9:00-11:30
• blok drugi: 12:30-16:30
• blok trzeci: 16:30-17:30

Kurs kończy się certyfikatem Instruktora Jogi dla dzieci - według programu i metodyki Agnieszki Lasota

Co wyniosę z tego kursu?
Celem kursu jest nauka w jaki sposób prowadzić zajęcia jogi dla dzieci. Uczestnicy mogą liczyć m.in. na:
• zdobycie praktycznej wiedzy jak wykorzystać elementy jogi w pracy z dziećmi,
• nauka prowadzenia zajęć w zależności od potrzeb i wieku dzieci,
• znajomość technik oddechowych i prawidłowego oddechu,
• znajomość sposobów relaksacji i pracy z emocjami dzieci,
• praktyczne zabawy muzyczno-rychowe i rozgrzewki,
• przykłady improwizacji ruchem dostosowane do wieku dzieci,
• poznanie teoretyczne i praktyczne asan do realizacji w parach (dziecko+rodzic/nauczyciel),
• uważność i koncentracja dla dzieci (pomysły, metody),
• nauka masażyków dla dzieci,
• bogaty warsztat i narzędzia do prowadzenia zajęć.

Ponad to: • certyfikat potwierdzający liczbę godzin i udział w szkoleniu
• autorską płytę z muzyką i opowiadaniami do zajęć jogi dla dzieci (Lasota & Lottig) - wydanie grudzień 2019
• skrypt szkoleniowy,
• ekologiczna torba "Gimnastyka Joga Smyka"

Koszt kursu i zapisy:
750 zł.
Zaliczka w wysokości 250 zł w tytule wpłata za kurs Warszawa 01.05.2020 imię i nazwisko oraz numer telefonu
Wpłata na:
Gimnastyka Joga Smyka
78 1050 1171 1000 0092 1569 0943
ul.Morcinka 13/3 Kluczbork
w tytule proszę podać: zaliczka kurs Warszawa 16-05, imię, nazwisko, numer telefonu

UWAGA: Wpłacona zaliczka decyduje o wpisie na listę uczestników.
Resztę kwoty za kurs proszę wpłacić do 10.05.2020. Istnieje możliwość wpłacenia reszty kwoty bezpośrednio na kursie - opcja przy wcześniejszym uzgodnieniu z prowadzącą.
Osoby, które wpłacą zaliczkę a nie pokryją reszty kwoty za kurs i nie będzie z ich strony kontaku - automatycznie z tej listy zostaną skreślone bo blokują w ten sposób miejsce innym.

Możliwość uzyskania faktury (np. potrzebne przy dofinansowaniach kursu ze strony placówek kierujących lub urzędów miast/gmin) - jeśli potrzebujesz zgłoś prowadzącej podczas kursu

W cenie ciepłe i zimne napoje oraz owoce i przekąski w miejscu warsztatu.

Prowadząca: Agnieszka Lasota
pasjonatka sportu i zdrowego stylu życia, która od wielu lat praktykuje jogę i stale się w tym rozwija (17 lat pracy z dziećmi w tym 12 lat praktyki jogi). Jest także certyfikowany nauczyciel jogi z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Ukończyła liczne kursy i szkolenia z zakresu jogi dla dzieci. Absolwentka pedagogiki przedszkolnej z terapią pedagogiczną, nauczyciel wychowania przedszkolnego. Instruktor rekreacji ruchowej w zakresie Hatha Joga (kierunek prowadzony przez prof. AWF dr. hab. Janusza Szopę AWF Katowice), instruktor Aerial Yogi. Założycielka swojej szkoły jogi AGA YOGA - przestrzeni zdrowia i pozytywnej energii, w której promuje stworzoną przez siebie szkołę jogi dla dzieci pod nazwą Gimnastyka Joga Smyka, oraz instruuje w zakresie Yoga Family (dziecko + rodzic na macie). Zajęcia z dziećmi prowadzi również w publicznych i niepublicznych placówkach (przedszkola, szkoły). Współwydawaca płyty z muzyką relaksacyjną Lasota & Lottig i autorka opowiadań relaksacyjnych oraz kreatywnych kolorowanek (będzie możliwość ich zakupienia po kursie). Autorka wielu artykułów w prasie branżowej.
Aktywnie udziela się w szerszym kręgu jogowo-rekreacyjno-sportowym jako członek Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Częstochowskiej, członek Stowarzyszenia Akademii Świadomości, edukator w Akademii Edukacji w Krakowie. Prowadzi także swoje szkolenia pt. "Koncentracja uwagi i uważność dziecka poprzez ćwiczenia gimnastyczne z elementami jogi dla dzieci".
Można o Niej i Jej osiągnięciach oraz cudownym podejściu pisać bez końca, jednak ufamy, że powyższe informacje już Was przekonały co do kompetencji i zaangażowania Agnieszki we wszystko co robi, uświetlnienia wszystkiego czego się dotknie. Jeśli jednak chcecie dowiedzieć się więcej - zapraszamy na Jej stonę internetową.

  • Wydarzenie na FB